KOMÓRKOWY ZAWRÓT GŁOWY

Komórka to nie tylko telefon;) … to podstawowa jednostka budulcowa i funkcjonalna każdego organizmu. Każdy uczeń klasy V o tym wie! By utrwalić zdobytą wiedzę uczniowie wykonali modele komórki zwierzęcej z galaretki, wybranych owoców oraz innych produktów spożywczych. Komórki zawierały wszystkie organella, obrazując w ten sposób całe jej wnętrze. Efekt był wspaniały.

lekcja biologii

Wszyscy uczniowie wykazali się wielką kreatywnością i pomysłowością. Przy okazji wiele osób ujawniło swoje zdolności artystyczne. Taki sposób utrwalenia wiedzy na pewno pozwoli uczniom na długo zapamiętać nazwy i wygląd wszystkich struktur komórkowych.

Wykonane przez uczniów modele komórek po spełnieniu roli dydaktycznej posłużyły jako smaczny deser.

KLIKNIJ⇒ GALERIA ZDJĘĆ  aparat

Agnieszka Ryglewicz