XI ROCZNICA NADANIA IMIENIA SZKOLE ORAZ DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

16 października 2018 r. nasza szkoła świętowała XI rocznicę nadania imienia św. Jadwigi Królowej oraz Dzień Edukacji Narodowej.

O godzinie 11.45 cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej, by obejrzeć przedstawienie pt. „Działo się przed wiekami w prastarym Krakowie”, które ukazywało postać królowej Jadwigi w XIV-wiecznym Krakowie na tle historii i obyczajów. W role żaków, panów małopolskich i możnych krakowskich oraz Jadwigi Andegaweńskiej wcielili się uczniowie klasy III gimnazjum.

Rocznica

Po występie chóru, który wykonał pieśń o naszej Patronce, na scenie pojawili się odświętnie ubrani pierwszoklasiści. Najmłodsi uczniowie z wielkim zaangażowaniem prezentowali wiersze i śpiewali piosenki, które poznali w pierwszym miesiącu nauki w szkole. W obecności swoich rodziców złożyli ślubowanie na sztandar i zostali przez dyrektora szkoły uroczyście pasowani na uczniów klasy pierwszej. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia otrzymali dyplom oraz drobne upominki.

pasowanie

Następnie nadszedł czas na piosenki, życzenia i kwiaty dla nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły. Na zakończenie uroczystości przemówił dyrektor szkoły, który przypomniał o przypadającej w tym dniu 40. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. To właśnie św. Jan Paweł II był wielkim czcicielem królowej Jadwigi, którą ogłosił świętą 8 czerwca 1997 r. na krakowskich Błoniach. Jesteśmy dumni, że patronuje nam tak wspaniała postać – królowa Jadwiga.

KLIKNIJ⇒ GALERIA ZDJĘĆ  aparat

Marta Janiec

Małgorzata Krupa