WYCIECZKA DO PORTU LOTNICZEGO W JASIONCE, DO SALI ZABAW I KRĘGIELNI

11 października 2018 roku klasy I – VI udały się na wycieczkę do Portu Lotniczego w Jasionce, do sali zabaw Kinderplaneta i kręgielni.

Na lotnisku uczniowie obejrzeli poczekalnię i posłuchali informacji o procedurach obowiązujących przy odprawie pasażerów.

Następnie mieli okazję obserwować z tarasu widokowego pracę obsługi lotniska (przygotowania samolotu do 20 – minutowego lotu do Warszawy), pasażerów, pilota dokonującego oględzin maszyny, przeciąganie samolotu na pas startowy i oczywiście jego start.

Później pani przewodniczka pokazała uczniom kaplicę pw. św. Jana Pawła II, opowiedziała o wieży kontroli lotów, radarze i stacji meteorologicznej.

lotnisko

Kolejną atrakcją było przejście przez odprawę pasażerów wraz z kontrolą zawartości plecaków. Wszyscy żałowali, że nie mogli zobaczyć psów pracujących na lotnisku. Były w tym czasie w pracy, bo kolejna grupa pasażerów była odprawiana i psy sprawdzały ich bagaże. Po dokładnej kontroli uczestnicy wycieczki przeszli do pomieszczeń straży pożarnej.

Uczniowie obejrzeli nowoczesne samochody gaśnicze, przystosowane do zadań specjalnych. Strażak, który oprowadzał uczniów zapewniał, że każdy ma moc 7000 KM. Nikt nie wyobrażał sobie ile to jest, ale zapewnił nas, że to bardzo dużo i że każdy ma napęd na 6 kół, bo musi pracować w trudnych warunkach. Od przewodniczki każdy uczeń na pamiątkę otrzymał praktyczną zawieszkę do walizki.

W drodze powrotnej do autokaru czekała wszystkich bardzo miła niespodzianka.  Tuż przed uczniami pojawił się czarny labrador wraz ze swoim opiekunem. Wracał właśnie z pomieszczenia bagażowego.   Niektórym udało się go nawet pogłaskać. Dzięki temu spotkaniu uczniowie zapamiętają wizytę na lotnisku na długo.

lotnisko

Po dwugodzinnym pobycie w porcie lotniczym uczestnicy udali się do Rzeszowa. Klasy I – IV rozpoczęły zabawę w Kinderplanecie, a klasy V i VI zostały w kręgielni. Wycieczka była interesująca. Około 13.00 wszyscy zadowoleni dotarli pod szkołę.

Jolanta Szczygieł