Wiosenne Zmagania Artystyczne 2023 – rozdanie nagród

Rok 2023 został ustanowiony przez Senat RP Rokiem Mikołaja Kopernika, bo właśnie teraz przypada 550. rocznica urodzin i 480. rocznica śmierci wielkiego Polaka – astronoma, matematyka, lekarza, filozofa. Jest więc doskonała okazja, by przybliżyć tę niezwykle barwną postać i jej wiekopomne dzieło O obrotach sfer niebieskich.

Z tego powodu Mikołaj Kopernik został bohaterem wojewódzkiego konkursu plastyczno-literackiego Wiosenne Zmagania Artystyczne 2023 organizowanego co roku w naszej szkole.

Tym razem na konkurs wpłynęły 93 prace plastyczne oraz 58 prac literackich z 11 placówek: Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Stalowej Woli, Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Nisku, Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Kamieniu Prusinie, Zespołu Szkół im. Bł. Bronisława Markiewicza w Trzebosi, Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp., Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Ignacego Partyki w Górnie Zaborzu, Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Nienadówce, Zespołu Szkół Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Nienadówce, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. bpa Wojciecha Tomaki w Trzebownisku, Zespołu Szkół w Zaczerniu oraz Zespołu Szkół w Trzebusce.

Opiekę nad uczestnikami konkursu sprawowało 35 nauczycieli plastykii języka polskiego.

Komisja oceniła prace w trzech kategoriach wiekowych i nagrodziła 25 prac plastycznych i 14 literackich oraz wyróżniła 8 prac plastycznych i 6 prac literackich. Przyznano również 3 nagrody specjalne.

Organizatorzy Wiosennych Zmagań Artystycznych 2023 serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie niezwykle ciekawych i bogatych artystycznie prac, a Panu Burmistrzowi za objęcie tej imprezy honorowym patronatem.

Pragniemy również poinformować, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 2/2023 Podkarpackiego Kuratora Oświaty z dnia 28 lutego 2023 r.  konkurs Wiosenne Zmagania Artystyczne może być wymieniony na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej. Za wysokie osiągnięcia uznaje się miejsca od 1. do 3. uzyskane w naszym konkursie.

Marta Janiec

WZA