Udział uczennic z naszej szkoły w Glinolepach.

Sobota, 29 września 2018 roku była bardzo atrakcyjna dla sześciu uczennic z klasy V. Uczestniczyły w corocznych Powiatowych Glinolepach im. Leszka Walickiego w Sokołowie Młp.

Warsztaty trwały od godziny 10.00 do 15.00 i zorganizował je Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji. W tym roku uczestnicy musieli sprostać szczególnemu wyzwaniu, bo tematem glinianych reliefów był potret Józefa Piłsudskiego.

glinolepy

Glinolepy rozpoczęła instruktorka z ośrodka kultury pani Henryka Boho i przybliżyła uczestnlkom tradycje związane z ceramiką na Sokołowszczyźnie. Każdy uczestnik warsztatów zmagał się ze sporym kawałkiem gliny, a towarzyszący uczniom nauczyciele dokonywali korekt i udzielali wskazówek. Smaczna pizza podana zaraz po południu dodała wszystkim animuszu i sprawiła, ze ochoczo zabrali się do pracy nad wykończeniem płaskorzeźb.  Teraz zostały odłożone do wyschnięcia, co potrwa około 3 tygodni. Następnie zostaną wypalone w piecu garncarskim i zaprezentowane na specjalnej wystawie zorganizowanej w ośrodku kultury.

Wszyscy jesteśmy ciekawi jakie będą efekty i czekamy na wystawę, szczególnie ci, którzy na Glinolepach byli po raz pierwszy.

Jolanta Szczygieł