Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

W grudniu, kiedy coraz bardziej czuć świąteczną atmosferę, dzieci z przedszkola i klasy I wzięły udział w wycieczce do Muzeum Bombki choinkowej w Nowej Dębie.

Muzeum od lat zajmuje się produkcją ręcznie malowanych ozdób choinkowych. Wyjątkowe, ponadczasowe, choć tak kruche, ozdoby cieszą oko nie tylko najmłodszych zwiedzających. W tym niepowtarzalnym miejscu, gdzie można poczuć wyjątkową świąteczną atmosferę, dzieci podziwiały tysiące wyjątkowych eksponatów jakimi są ozdoby choinkowe oraz poznały od podstaw proces ich powstawania. Dzieci obejrzały również pokaz dmuchania i srebrzenia bombek. Zaprezentowano także aluminiowe formy, za pomocą których można wydobyć intrygująco śliczne kształtki, jak na przykład pieski, domki, choinki, mikołaje, bałwanki. Ręczne, precyzyjne i dokładne wykonywanie ozdób choinkowych zachwyciło dzieci.

Po zwiedzaniu muzeum, dzieci wzięły udział w warsztatach, gdzie każdy uczestnik wycieczki mógł ozdobić własną bombkę, według swojego pomysłu i fantazji, a co najważniejsze zabrać swoje dzieło do domu.

» GALERIA ZDJĘĆ Z WYCIECZKI «

Sudoł Alicja