Wycieczka do Janowa Lubelskiego

Dnia 19 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy I i III naszej szkoły wraz z opiekunami: Anną Skrzypek, Jolantą Szczygieł i Alicją Sudoł uczestniczyli w wycieczce do Janowa Lubelskiego. Wyjazd był integralną częścią powadzonych w II półroczu „Zajęć programowania w klasach I-III szkoły podstawowej w środowisku Scratch”.

„Zoom Natury” w Janowie Lubelskim, to zespół obiektów, w których szeroki wachlarz elementów i zjawisk przyrody potraktowany jest wybiórczo i zarazem szczegółowo.

wycieczka janów lubelski

Na początku wizyty obserwacja gekonów, węży, ryb i patyczaków wprawiła wszystkich w dobry nastrój i stanowiła bardzo dobry początek wyprawy do  świata natury od czasów prehistorycznych po dzień dzisiejszy. Obiekty wyposażone w liczne tablice interaktywne pozwalały czynnie uczestniczyć w warsztatach wszystkim uczniom. Każdy kandydat na przyrodnika miał pole do popisu. Quizy i zgadywanki przybliżały wiedzę o zjawiskach atmosferycznych, świecie zwierząt (w szczególności ptaków) oraz roślin. Ćwiczenia w poszczególnych działach angażowały zmysł wzroku, słuchu, węchu i dotyku. Zajęcia popularyzujące ekologię na co dzień (segregacja śmieci, odnawialne źródła energii, procesy przetwarzania materiałów wtórnych) kończyły wyprawę w krainę wiedzy.

Po intensywnym wysiłku intelektualnym bardzo smakował posiłek. Zupa pomidorowa znikała w mig, a repety były bardzo częste.

wycieczka janów lubelski

„Zoom Natury”, to nie tylko obiekty dydaktyczne, ale też rozległe tereny rekreacyjne, które obejmują jezioro, most, mola, ścieżki spacerowe i rowerowe, restaurację oraz ciesząca się ogromnym powodzeniem siłownia na świeżym powietrzu. Z tej ostatniej atrakcji uczestnicy wycieczki ochoczo skorzystali. Wyjazd zakończył zakup pamiątek. Dopisała pogoda, dobre humory, a ciekawy program warsztatów pozostawił wspomnienia, a przede wszystkim utrwalał wiedzę o otaczającym świecie.

⇒ZDJĘCIA Z WYCIECZKI  aparat

Jolanta Szczygieł