Zajęcia edukacyjne w Zamku w Łańcucie

W dniu 21 listopada 2017 roku klasy I- VI uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych ’’Historia książki’’ i ‘’Malarstwo’’ miały one miejsce w Zamku w Łańcucie. Uczniowie poznali dzieje książki począwszy od pisanych pismem klinowym do współczesnych w formie kodeksu. Uczestników zachwyciły różne formy przekazów piśmienniczych np. zapisów na glinianych naczyniach, papirusie i jedwabnej tkaninie. Na końcu zajęć każdy mógł wziąć do ręki  wybrane egzemplarze książek i dokładnie je obejrzeć.

Zajęcia edukacyjne w Zamku w Łańcucie

Zajęcia z malarstwa rozpoczęły się rozmową o jego rodzajach. Uczniowie poznali podłoża na jakich mogą powstawać malunki oraz zagadnienia z zakresu perspektywy i kompozycji. Później grupa udała się na spacer po łańcuckim zamku i napotkane dzieła zaliczała do poznanych rodzajów i próbowała wyodrębniać ich elementy. Zajęcia zakończyła najprzyjemniejsza czynność – malowanie. Uczestnicy zajęć otrzymali palety, farby akrylowe i pędzle. Mieli za zadanie stworzyć dzieło o dowolnej tematyce. Powodzeniem cieszył się portret i pejzaż.

Zajęcia edukacyjne w Zamku w Łańcucie