X ROCZNICA NADANIA IMIENIA SZKOLE ORAZ DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

16 października 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Trzebusce był dniem szczególnym. Obchodziliśmy bowiem podwójne święto: X rocznicę nadania imienia szkole oraz Dzień Edukacji Narodowej.

X ROCZNICA NADANIA IMIENIA SZKOLE ORAZ DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

O godzinie 900 cała społeczność szkolna zgromadziła się w kościele parafialnym, by uczestniczyć we Mszy Świętej odprawianej przez księdza proboszcza Władysława Szweda. Podczas homilii ksiądz przytoczył m.in. jedną z legend o naszej Patronce. Po zakończeniu Eucharystii nastąpił przemarsz pocztu sztandarowego, uczniów i nauczycieli  do szkoły. Zebranych uczestników uroczystości powitał dyrektor szkoły – pan Edward Buczak, który przypomniał okoliczności nadania imienia naszej szkole w dniu 16 października 2007 r. Od tej pory jest to wielkie święto całej społeczności szkolnej.

Program artystyczny rozpoczął się od występu chóru, który zaprezentował pieśni o św. Jadwidze Królowej. Następnie uczniowie gimnazjum przedstawili inscenizację o naszej Patronce. Druga część uroczystości poświęcona była Dniu Edukacji Narodowej. Jako pierwsi wystąpili najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy z wielkim przejęciem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.
W obecności swoich rodziców złożyli ślubowanie na sztandar i zostali uroczyście pasowani na uczniów klasy pierwszej. Następnie montaż słowno-muzyczny o nauczycielach zaprezentowali uczniowie klasy IV i VII,
a przedstawiciele samorządu złożyli gronu pedagogicznemu i wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia.

X ROCZNICA NADANIA IMIENIA SZKOLE ORAZ DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Obchody X rocznicy nadania imienia szkole i Dzień Edukacji Narodowej były pięknym świętem, które zapamiętamy na długo. Uczniowie dołożyli wszelkich starań, by ta uroczystość zapadła w pamięci i sercach wszystkich uczestników.