Wycieczka – Świętokrzyskie dla Młodych Naukowców

Na początku października klasy III, IV, V, VII i VIII uczestniczyli w wycieczce do Chęcin i Kielc. Uczniowie odwiedzili Centrum Nauki Leonardo da Vinci, gdzie obejrzeli dwie wystawy o charakterze multimedialno–mechatronicznym: „Człowiek- niezwykła maszyna” – podejmującą zagadnienia związane z budową i funkcjami życiowymi człowieka oraz „Człowiek – trybik w machinie przyrody” – dotyczącą zagadnień ekologiczno–przyrodniczych. Następnie udali się na Zamek Królewski w Chęcinach by poznać ciekawą historię jego murów. Budowę zamku w Chęcinach rozpoczęto na przełomie XIII i XIV wieku, a wśród inicjatorów tego przedsięwzięcia najczęściej wymienia się króla czeskiego Wacława II, biskupa Krakowa – Jana Muskatę czy też Władysława Łokietka. Ostatnim przystankiem była wizyta w Kielcach, spacer miastem, w trakcie którego uczniowie przeszli Aleją Sław (Szarych Szeregów), gdzie po obu stronach ścieżki znajdują się popiersia ponad 40 osób, malarzy, kompozytorów, pisarzy.