Wycieczka do Bochni

14 maja 2019 r. dzieci z przedszkola, „zerówki”, klas I, II i IV wraz z wychowawcami zwiedzili najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni.

Bochnia

Już na miejscu, w kopalni pod opieką przewodników dzieci zjechały windą, aż 212 m pod ziemię gdzie rozpoczęło się zwiedzanie. Pierwszą atrakcją była kolejka, która przewiozła dzieci kilometrową trasą pomiędzy szybem Campi i Sutoris. Wszyscy po drodze podziwiali uroki podziemnych korytarzy. Multimedialna trasa turystyczna, za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji, pozwoliła w ciekawy sposób zapoznać się z początkami kopalni, średniowiecznymi sposobami wydobywania soli i zwyczajami górniczymi. Ogromne wrażenie zrobiło na dzieciach spotkanie ze Skarbnikiem – dobrym duchem kopalni oraz zwiedzanie kaplicy św. Kingi. Na końcu trasy w Komorze Ważyn dzieci mogły odpocząć po trudach wędrówki, zjeść posiłek, kupić pamiątki oraz zrelaksować się na podziemnym placu zabaw i boisku.

Pobyt w najstarszej w Polsce kopalni na długo pozostanie w pamięci uczniów.

KLIKNIJ⇒ GALERIA ZDJĘĆ  aparat

Sudoł Alicja