UBRANIA DO ODDANIA – akcja charytatywna

UBRANIA DO ODDANIA to akcja stworzona z myślą o każdym z nas. Spośród wszystkich liczących się rzeczy, dwie są najważniejsze – pomaganie Potrzebującym i ekologia. Stworzony system, skutecznie i transparentnie łączy ze sobą te dwa elementy i pozwala na odkrywanie „Radości pomagania”. Pomysł powstał z myślą o osobach, które kilka razy w ciągu roku zastanawiają się, jak w rozsądny sposób zutylizować zalegające czy niepotrzebne ubrania i akcesoria tekstylne.
Akcja jest bardzo prosta, robiąc porządki w szafie na pewno macie jakieś ubrania, które chcecie wyrzucić. Nie róbcie tego! Spakujcie wszystkie te rzeczy do worków 60l.
Za każdy 1kg odzieży, Fundacja Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci, otrzyma 1 zł!!!
Te pieniądze to dla nich ogromna pomoc! Pamiętajcie, że te ubrania nie trafiają do podopiecznych fundacji. Wszystko dzieje się poza nią. Do fundacji trafiają już pieniążki, które będą przeznaczone na zakup leków. Leki są rzeczą niezbędną w hospicjum. Fundacja Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci miesięcznie wydaje na nie i inne środki medyczne kilkanaście tysięcy złotych. Jest to wydatek, którego nie da się pominąć. Jako fundacja w większości utrzymuje się z darowizn, których niestety nie można przewidzieć. Natomiast bez lekarstw hospicjum nie może świadczyć pomocy, stąd też kierowany apel i prośba – POMÓŻCIE!!!!!
CO MOŻESZ ODDAĆ
W przygotowanych przez ciebie workach znajdować się mogą elementy garderoby damskiej, męskiej oraz dziecięcej tj.
– swetry, bluzki, bluzy, T-shirty,
– spodnie, spódnice, sukienki,
– kurtki, płaszcze,
– sparowane buty, torby
JAK PRZYGOTOWAĆ UBRANIA
Przygotowane ubrania mogą być używane, ale muszą być niezniszczone, suche i czyste oraz nadające się do ponownego założenia co oznacza, że nie mogą być dziurawe, poplamione czy zniszczone.
KIEDY RUSZAMY Z AKCJĄ
Spakowane ubrania w workach 60 l można dostarczyć do organizatorów w dniach od 4-8.03.2019.

Odkryj radość pomagania oddając niechciane ubrania.

organizatorki akcji:
Katarzyna Piekut i Agnieszka Ryglewicz