ŚWIĘTO SENIORÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ W TRZEBUSCE

Dzień Seniora w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Trzebusce jest  wyjątkowym świętem.  Każdego roku w trzecią niedzielę listopada odwiedzają naszą szkołę ludzie starsi, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To Seniorzy kultywują w naszych domach stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają kulturę i obyczaje regionu. Niosą ciepło
i zrozumienie. Ten dzień jest świetną okazją, by przypomnieć o tym, jak bardzo potrzebne społeczeństwu są starsze osoby.

Dzień Seniora 2017

Tegoroczna uroczystość odbyła się 19 listopada i jak zwykle zgromadziła liczne grono gości. Przybyli najstarsi mieszkańcy Trzebuski, a także zastępca Burmistrza Gminy
i Miasta Sokołów Młp. Grzegorz Kwiecień, starszy wizytator Kuratorium Oświaty
w Rzeszowie Janina Świerczewska, przewodniczący Rady Miejskiej w Sokołowie Młp. Andrzej Pasierb, radni Rady Miejskiej Agata Dec i Marian Krzyśko – sołtys Trzebuski, Prezes Podkarpackiego Zrzeszenia LZS w Rzeszowie Józef Krzywonos, Sekretarz Podkarpackiego Zrzeszenia LZS w Rzeszowie Andrzej Matejski, ks. Władysław Szwed – tutejszy proboszcz, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Trzebusce: Barbara Chmiel i Grażyna Pacyna-Tasior oraz niezawodni sponsorzy.

Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły – Edward Buczak, który serdecznie powitał wszystkich zebranych i zaprosił na niezwykle bogaty program artystyczny. Jako pierwsi wystąpili najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy zaprezentowali układy przygotowane na kółku tanecznym.

Dzień Seniora 2017

Później rozbrzmiewały przepiękne piosenki w wykonaniu chóru szkolnego. Następnie na swój program zaprosili gimnazjaliści, którzy w humorystyczny sposób przedstawili doskonale wszystkim znany teleturniej „Familiadę”. Nie mogło zabraknąć również zabawnych skeczy i reklam, które sprawiły, że brawom nie było końca.

Dzień Seniora 2017

Po występach dyrektor szkoły złożył życzenia najstarszym uczestnikom uroczystości oraz listopadowym solenizantom – Andrzejom. Później wszyscy odśpiewali gromkie „Sto lat”
i głos zabrali zaproszeni goście, którzy kierowali do Seniorów  serdeczne słowa, wyrażające zrozumienie doznań i uczuć ludzi starszych. Podsumowaniem tej części spotkania była loteria
z atrakcyjnymi nagrodami. Po smacznym obiedzie salę wypełniły największe przeboje biesiadne w wykonaniu zespołu muzycznego w składzie: Sebastian Lesiczka (gitara, bęben), Przemysław Prucnal (akordeon), Wiesław Cebula (saksofon) i Roman Węglowski (kontrabas). Głośne śpiewy, tańce, rozmowy i wspomnienia trwały do późnych godzin wieczornych.

Uroczystość ta nie byłaby możliwa bez bezinteresownego zaangażowania nauczycieli,
pracowników szkoły i Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Trzebusce. Niezwykle hojni okazali się również sponsorzy: Pan Bogdan Pustkowski z firmy Crunchips, Pan Andrzej Białek z firmy Connect, Panowie Grzegorz Prucnal i Kazimierz Drak z firmy Promlek, Pan Tadeusz Tupaj z firmy TT Bruk, Pan Józef Jodłowski z firmy Małopolska, Pani  Danuta Lachtara z Piekarni w Przewrotnem, Pani Grażyna Pacyna-Tasior z firmy Zefirek, Pan Zbigniew Kozak z Kwiaciarni w Sokołowie Młp., Pan Bogusław Piekut, Państwo Beata
i Tomasz Koprowie, którym serdecznie dziękujemy.

Wspólnie spędzone listopadowe popołudnie było czasem radości, serdeczności
i wzajemnej życzliwości. Dla naszej szkoły to jedno z ważniejszych działań wychowawczych, bo podkreśla niezwykle istotną rolę Seniorów w społeczeństwie. To osoby starsze przekazują młodszym pokoleniom swoją mądrość, a ukochana babcia czy dziadek to dla wnucząt najlepszy przyjaciel i nauczyciel.

Marta Janiec

Małgorzata Krupa