Światowy Dzień Uśmiechu

W piątek 4 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Uśmiechu. Święto to nie ma stałej daty i obchodzone jest w pierwszy piątek października. Istnieje w kalendarzu już od 1999 r., a jego twórcą jest Harvey Ball, który w 1963 r. stworzył „smiley’a” – słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle.

Ball chciał w ten sposób przypomnieć, że ludzie powinni częściej się uśmiechać i zwracać większą uwagę na spełnianie dobrych uczynków. Jego dzieło stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli dobrej woli i radości na świecie. W ten sposób wpadł na pomysł Światowego Dnia Uśmiechu, w czasie którego wszyscy powinni się na chwilę zatrzymać, dostrzec drugiego człowieka i zwyczajnie się do niego uśmiechnąć, czyniąc swój i jego świat lepszym.

dzień uśmiechu

W to radosne święto przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły w ubraniach w kolorze żółtym. Samorząd Uczniowski już od rana dzielił się uśmiechem ze swoimi koleżankami i kolegami, przyklejając żółtą emotkę na ubraniach po to, by zarażać uśmiechem kolejne osoby. Nie zabrakło również wesołej gazetki, przy której udało się  utrwalić  na zdjęciach kilka szczerych uśmiechów.

Pamiętajmy, że „Uśmiech to magia. Powstaje z niczego, a potrafi zdziałać cuda”.