Światełko pamięci dla Łyczakowa

25 października 2018 roku sfinalizowaliśmy w naszej szkole akcję „Światełko pamięci dla Łyczakowa”.

Światełko dla Łyczakowa

Światełko dla Łyczakowa

W ubiegłym tygodniu dzieci przedszkolne, uczniowie , nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaprzyjaźnione osoby ofiarowały 184 białych i czerwonych zniczy. Po zapakowaniu w pudełka lampki zostały zawiezione do siedziby TVP Rzeszów, skąd zostaną przetransportowane na Ukrainę. Tam Polacy, harcerze i uczniowie polskich szkół  zapalą je 1 Listopada na polskich mogiłach we Lwowie i jego okolicach.

Pieczę nad akcją sprawowała niżej podpisana i pan Piotr Ożóg. Jako organizatorzy mamy nadzieję, że za rok również w naszej szkole będzie obecna ta forma pamięci o zmarłych rodakach za wschodnią granicą.

 

Jolanta Szczygieł