Lekcja historii w muzeum

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa rocznica i niepowtarzalna okazja, by kształtować tożsamość narodową i poczucie dumy z bycia Polakiem. Wiceprezes TMZS Piotr Ożóg oprowadził uczniów po ekspozycji „Sokołowszczyzna w okresie II wojny światowej”oraz udostępnił wystawę „Ta jest Matka serdeczna ludzkiego narodu” przygotowaną z okazji 5. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Opiekunki Ludzkich Dróg.

wycieczka do muzeum

Po lekcji historii w Społecznym muzeum Towarzystwa Miłośników Ziemi Sokołowskiej uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzebusce udali się na sokołowski rynek.

,,BOGU NA CHWAŁĘ, OJCZYŹNIE Z UMIŁOWANIA, POTOMNYM NA PAMIĄTKĘ 1933″ Taki napis odczytali na centralnej tablicy Pomnika Wdzięczności za Odzyskaną Wolność, który wzniesiono jako wotum dziękczynne za odzyskanie wolności przez naród polski.

Anna Skrzypek

KLIKNIJ⇒ GALERIA ZDJĘĆ  aparat