IX Międzygminny Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Trzebusce

Tegoroczny maj nie rozpieszczał pogodą – była kapryśna i zmienna, natomiast pierwsze dni czerwca cieszyły pięknym słońcem i bezchmurnym niebem. To idealne warunki na imprezy plenerowe i pikniki. W niedzielę 4 czerwca 2023 r. w Zespole Szkół w Trzebusce odbył się ten szczególnie wyczekiwany – IX Międzygminny Dzień Dziecka. Jak co roku organizatorzy – Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Młp., Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Młp. oraz Zespół Szkół w Trzebusce dołożyli wszelkich starań, by spełnić oczekiwania młodszych i starszych uczestników imprezy. Na dzieci czekały więc dmuchane zjeżdżalnie, loteria fantowa z czterema atrakcyjnymi nagrodami głównymi – dwoma urządzeniami do popcornu i dwoma przelotami szybowcem, malowanie twarzy, balonowe zoo, program animacyjny „Przebieranka”. Bardziej odważni i z dystansem do siebie mogli zapozować karykaturzyście Dominikowi Zawistowskiemu z Rzeszowa i zabrać na pamiątkę niezwykły portret.

Miłośnicy rywalizacji jak zwykle próbowali swoich sił w konkurencjach sportowych: rzucie lotką do tarczy, biegu w workach, rzutach piłką do kosza, żonglerce piłką. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Tak jak w ubiegłym roku przedstawiciele Akademii Sztuki Capoeira oraz uczestnicy zajęć – uczniowie ZS w Trzebusce zdradzili tajniki brazylijskiej sztuki walki, zaś reprezentacja OSP Przewrotne zaprezentowała swe umiejętności i możliwości sprzętu strażackiego. Miłośnicy koni mogli skorzystać z przejażdżki bryczką i dać chwilkę odpocząć zmęczonym nogom.

Największą atrakcją w tym roku okazała się prezentacja pojazdu i sprzętów wojskowych amerykańskich żołnierzy US 1st Batalion 327th Infantry Regiment ,,Bulldogs”. Goście zza oceanu chętnie zaspokajali ciekawość uczestników pikniku i nie przeszkadzała tu nawet bariera językowa.  Duże zainteresowanie wzbudził również szybowiec z WN Gliding Team Krzysiek. Nie można było wprawdzie wznieść się w przestworza, ale usiąść za sterami już tak. I chętnych nie brakowało.

W trakcie imprezy zadbano również o możliwość regeneracji nadwątlonych sił smacznymi potrawami. Każdy mógł skosztować darmowej grochówki, kiełbasek z grilla, waty cukrowej czy pyszności ze Słodkiego Kącika, a także schłodzić się lodami i zimnymi napojami.

Zorganizowanie IX Międzygminnego Dnia Dziecka nie byłoby możliwe bez rzeczowego i finansowego wsparcia niezawodnych sponsorów. W tym roku byli to: Andrzej Ożóg – Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Młp., Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Młp., Grzegorz Kwiecień – Prezes Zarządu Zakładu Komunalnego w Sokołowie Młp., CRUNCHIPS Bogdan Pustkowski, KWIACIARNIA Zbigniew Kozak, Hurtownia spożywczo – przemysłowa RĘBISZ I SYNOWIE Andrzej Rębisz, PROMLEK Grzegorz Prucnal i Kazimierz Drak, PIEKARNIA PRZEWROTNE Danuta Lachtara, GS SAMOPOMOC CHŁOPSKA Krzysztof Stanek, ALEPOLISA Agnieszka Jabłońska i Andrzej Wojtas, MEGAROLEX Grzegorz Kawalec, SMAK Górno Rafał Miazga, WINSBET Elżbieta Baran, Szczepan Kiciński MEBLE Szczepan Kiciński, PIZZA GRANDE Ewelina Pikor-Stec, CONNECT Andrzej Białek, RZECZY ŁADNE Monika Dec, ZDEB KAM Kamil Zdeb, MULTIPACK Marek Kiełb, Firma Handlowo – Usługowa PIOTR SUROWIEC, Monika Chorzępa – MIK – Akcesoria Meblowe, Sklep spożywczo – przemysłowy Małgorzata Wilk, Mariusz Ożóg BEST-MAR Ogrodzenia, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania EUROGALICJA, Krzyszfof Nowak WN Gliding Team Krzysiek, PODKARPACKIE ZRZESZENIE LZS Józef Krzywonos, Tadeusz Chmiel Radny Rady Powiatu Rzeszowskiego, Stanisław Kula Radny Rady Powiatu Rzeszowskiego, Grzegorz Kwiecień, Mariusz Tasior, Adam Jurek, Piotr Pikor, Bogusław Piekut, Grzegorz Kochanowicz, Szczygieł Anna oraz Sklepik szkolny – Aleksandra Orzech.

Sezon rozpoczęty! Życzymy wszystkim mieszkańcom Gminy Sokołów Małopolski wielu okazji do rodzinnych i towarzyskich spotkań w plenerze, relaksu dla ciała i ducha w czasie nadchodzących wakacji, a do nas zapraszamy już za rok na jubileuszowy X Międzygminny Dzień Dziecka.

Marta Janiec