II MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI Z EUROPE DIRECT RZESZÓW

W dniach od 3 do 10 kwietnia nasza szkoła włączyła się w obchody II Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci z EUROPE DIRECT Rzeszów, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Przystanek – Ziemia!”.
Akcja polegała na głośnym czytaniu uczniom fragmentów książek podejmujących tematy dotyczące przyrody, ekologii oraz zmian klimatycznych. W ramach tej inicjatywy młodsi i starsi uczniowie wysłuchali m.in. „Bajki o ekologii”, „Niesamowitych przygód Toli, Poli i Urwisa”, „Drzewa do samego nieba” czy wierszy zawartych w zbiorze „Jak być eko”. Następnie pracując indywidualnie lub w grupach, wykonywali prace plastyczne, na których przedstawiali sposoby ochrony przyrody, pozyskiwania energii, dbania o czystość powietrza, wody lub segregowania śmieci.
Pamiętajmy, że przyszłość Ziemi zależy od nas, dlatego tak ważna jest edukacja najmłodszych w zakresie ekologii. Nigdy nie jesteś za młody, żeby pomagać przyrodzie!

Małgorzata Krupa