GLINOLEPY 2021

Organizatorom i uczestnikom Glinolepów 2021 nie przeszkodziły obostrzenia sanitarne ani upalna pogoda. Uczniowie z kilku szkół naszego powiatu w sobotę zrezygnowali z Facebooków, sobotniego domowego rozleniwienia, kanapowania przed telewizorem i spotkali się w MGOKSiR w Sokołowie Młp. na corocznych Glinolepach im. Leszka Walickiego.
W tym roku pracowali nad formą maski – temat ciekawy i z pozoru łatwy w realizacji. Wszystkim dobrze szło do momentu ujęcia kawałka gliny. Tu zaczęły piętrzyć się trudności, bo ręce nie nadążały za wyobraźnią lub odwrotnie. W drugim przypadku pracę należało rozpoczynać od nowa.

Reprezentanci naszej szkoły: Kamila Chorzępa, Nikola Sidor i Adam Boguń stanęli na wysokości zadana i uformowali ciekawe maski, które pomalowali specjalnymi farbami do ceramiki.
Prace pozostawiono do wyschnięcia. Zostaną wypalone w specjalnym piecu. Efekt pracy będziemy podziwiać dopiero w grudniu.
Dzięki corocznym działaniom organizowanym przez sokołowski MGOKSiR i ich dobrego ducha panią Henrykę Boho tradycje ceramiczne w naszym regionie są przez dzieci i młodzież kultywowane.

Jolanta Szczygieł