DZIEŃ SENIORA W ZESPOLE SZKÓŁ W TRZEBUSCE

Dzień Seniora to wydarzenie integrujące najstarszych mieszkańców Trzebuski, którzy chociaż zakończyli pracę zawodową, nadal biorą czynny udział w życiu społecznym. Dla niektórych jest to często jedyna okazja do wyjścia z domu. To również znakomita sposobność do odnowienia dawnych kontaktów, spotkania z sąsiadami, rozmów przy bogato zastawionym stole oraz do wspólnej zabawy.

W tym roku uroczystość odbyła się w niedzielne popołudnie, 18 listopada. Przybyli na nią licznie miejscowi Seniorzy oraz zaproszeni goście: Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Młp. Andrzej Ożóg z małżonką, zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Sokołów Młp. Grzegorz Kwiecień, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Janina Świerczewska, radny powiatu rzeszowskiego Tadeusz Chmiel, radny Rady Miejskiej w Sokołowie Młp. i sołtys Trzebuski Marian Krzyśko z małżonką, Prezes Oddziału ZNP w Sokołowie Młp. Elżbieta Nowak, Prezes Podkarpackiego Zrzeszenia LZS w Rzeszowie Józef Krzywonos, Sekretarz Podkarpackiego Zrzeszenia LZS w Rzeszowie Andrzej Matejski z małżonką, ks. Władysław Szwed – tutejszy proboszcz, inżynier nadzoru z Nadleśnictwa Głogów Młp. Maciej Gaweł z małżonką, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Trzebusce: Barbara Chmiel i Grażyna Pacyna-Tasior, a także niezawodni sponsorzy.

dzień seniora

Spotkanie rozpoczął dyrektor Zespołu Szkół w Trzebusce – Edward Buczak, który serdecznie powitał wszystkich zebranych i zaprosił na niezwykle bogaty program artystyczny. Najpierw z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie zaprezentowali podniosły montaż słowno-muzyczny, skłaniający do refleksji nad trudną przeszłością Ojczyzny i naszym patriotyzmem. Później na scenie występowały dzieci przedszkolne, które recytowały dla Seniorów zabawne wierszyki i śpiewały piosenki, m.in. „Tu paluszek, tu paluszek”, „Brother John” czy „Do przedszkola idzie maluch”. Nie zabrakło również wesołych życzeń od dzieci, które rozbawiły babcie i dziadków do łez. Następnie swój program przedstawili najstarsi uczniowie naszej szkoły. Wystąpili oni ze skeczami: „Spotkanie z przyszłym teściem” oraz „Typy tancerzy” i zapewnili wszystkim dużą dawkę śmiechu. W dalszej części uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, którzy zwracali uwagę, jak ważne i potrzebne jest to święto. Po przemówieniach dyrektor szkoły złożył życzenia najstarszym uczestnikom uroczystości oraz listopadowym solenizantom – Andrzejom i wszyscy odśpiewali tradycyjne „Sto lat”. Na zegarze wybiła już godzina 16 i nadszedł czas na smaczny obiad, a po nim odbyła się loteria z atrakcyjnymi nagrodami dla wszystkich Seniorów. Pobyt gości w naszej szkole umilał zespół muzyczny w składzie: Sebastian Lesiczka (gitara, akordeon), Wiesław Cebula (saksofon tenorowy) i Mirosław Cebula (gitara basowa, perkusja), który jak zawsze sprawił, że w miłej atmosferze bawiono się do późnych godzin wieczornych.

dzień seniora

Uroczystość ta nie odbyłaby się bez bezinteresownego zaangażowania nauczycieli, pracowników szkoły i Rady Rodziców Zespołu Szkół w Trzebusce. Niezwykle hojni okazali się również sponsorzy: Pan Bogdan Pustkowski (Lorenz Snack – World), Pan Andrzej Białek (Connect), Panowie Grzegorz Prucnal i Kazimierz Drak (Promlek), Pani  Danuta Lachtara (Piekarnia w Przewrotnem), Pani Grażyna Pacyna-Tasior (Zefirek), Pan Tadeusz Chmiel, Pan Mariusz Ożóg (Budmar), Pan Marian Krzyśko – sołtys Trzebuski, Pan Kamil Tasior (Black Red White), Grzegorz Kawalec (Megarolex), Zbigniew Kozak (Kwiaciarnia), Józef Jodłowski (PHPU Małopolska), Państwo Katarzyna i Bogdan Piekutowie, Państwo Katarzyna i Jerzy Urbanowie, Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół w Trzebusce, którym serdecznie dziękujemy.

Ta piękna inicjatywa na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości odbywających się w naszej szkole. Dziękujemy Seniorom za przyjęcie zaproszenia i przybycie na spotkanie. Mamy nadzieję, że atmosfera wspomnień i zabawy na długo pozostanie w pamięci wszystkich gości. Miło było zobaczyć na twarzach Seniorów uśmiech i zadowolenie, dlatego już teraz zapraszamy na kolejną uroczystość za rok.

 KLIKNIJ⇒ GALERIA ZDJĘĆ  aparat

Marta Janiec

Małgorzata Krupa