DZIEŃ SENIORA 2023 W ZESPOLE SZKÓŁ W TRZEBUSCE

Listopad to  miesiąc zadumy i melancholii. Wspominamy tych, którzy odeszli, zastanawiamy się, ile nam jeszcze życia zostało… Ale kto powiedział, że trzeba to robić na smutno, w pojedynkę, w samotności? Powrót do przeszłości może być źródłem radości i zastrzykiem pozytywnej energii, kiedy odbywa się w przyjaznym gronie znajomych. Temu właśnie służy organizowany co roku Dzień Seniora w Zespole Szkół w Trzebusce. W trzecią niedzielę listopada najstarsi mieszkańcy Trzebuski i zaproszeni goście gromadzą się, aby powspominać, pożalić się, ale przede wszystkim pocieszyć i wzmocnić dobrym słowem czy serdecznym uśmiechem życzliwych osób. A takich nie brakuje, wystarczy uważnie się rozejrzeć i wyjść z domu.

Organizatorzy Dnia Seniora dokładają wszelkich starań, aby to jedyne w roku niedzielne popołudnie zostało w sercu i pamięci wszystkich uczestników spotkania. Tak było i tym razem. Dyrektor Zespołu Szkół wraz z pracownikami i członkami Rady Rodziców zorganizowali uroczystość, na którą przybyli Seniorzy i zaproszeni goście – m.in. Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Młp. Andrzej Ożóg z małżonką, Radni Powiatu Rzeszowskiego Stanisław Kula i Tadeusz Chmiel z małżonką, Radny Rady Miejskiej i sołtys Trzebuski Marian Krzyśko z małżonką, sekretarz PZ LZS Andrzej Matejski oraz proboszcz miejscowej parafii ks. Władysław Szwed.

Po powitaniu przez Dyrektora Zespołu Szkół Edwarda Buczaka dzieci z kl. III i IV zaprezentowały program pt. Lokomotywa dziejów oraz zaśpiewały dobrze znane wszystkim ludowe piosenki. Tradycyjnie, uczniowie klasy VII przygotowali scenki na temat uroków jesieni życia, a członkowie Capoeiry – brazylijskiej sztuki walki i tańca pokazali, do czego można wykorzystać dwa zwykłe kije… Na koniec zabrzmiało tradycyjne Sto lat! dla wszystkich Seniorów oraz solenizantów Andrzejów. Bukietem kwiatów uhonorowano także najstarszą uczestniczkę i uczestnika spotkania. Po obiedzie, jak zwykle, odbyła się loteria fantowa z prezentami-niespodziankami a do tańca zaczął przygrywać zespół wokalno-instrumentalny Cebula Band. Dużym zainteresowaniem cieszył się także Słodki stół kuszący smakiem domowych wypieków oraz kolorowych deserków, które można było spróbować na miejscu lub zabrać do domu do porannej kawy.

Wszyscy, którzy zorganizowali tegoroczne spotkanie Seniorów w Zespole Szkół  Trzebusce składają serdeczne podziękowania za życzliwość, rzeczowe i finansowe wsparcie sponsorom i wiernym przyjaciołom szkoły. Są to: Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Młp. Andrzej Ożóg, „CONNECT” Andrzej Białek, „CRUNCHIPS” Bogdan Pustkowski, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Młp., „KWIACIARNIA”  Zbigniew Kozak, Hurtownia spożywczo – przemysłowa RĘBISZ I SYNOWIE Andrzej Rębisz, Iwona Szczygieł, „KARTONY24” Danuta i Arkadiusz Łuszczki, PIEKARNIA PRZEWROTNE Danuta Lachtara, GS „SAMOPOMOC CHŁOPSKA” Krzysztof Stanek, Sklepik szkolny – Aleksandra Orzech, Adam Jurek, „MEGAROLEX” Grzegorz Kawalec, Stanisław Kula Radny Powiatu Rzeszowskiego, „WINSBET” Elżbieta Baran, Piotr Pikor, „Szczepan Kiciński MEBLE” Szczepan Kiciński, Grzegorz Kwiecień, Bogusław Piekut, PIZZA GRANDE Ewelina Pikor-Stec, TT – BRUK Tadeusz Tupaj, „BEST-MAR Ogrodzenia” Mariusz Ożóg, „RZECZY ŁADNE” Monika Dec, „CENTRUM RUCHU” Gabriela Zdeb, Tadeusz Chmiel Radny Powiatu Rzeszowskiego, Grzegorz Mazgaj Bank Spółdzielczy w Sokołowie Młp., „MULTIPACK” Marek Kiełb, Elżbieta Nowak, Józef Jodłowski „MAŁOPOLSKA”, Piotr Kozioł „U KOZŁA”, Grzegorz Kochanowicz, Andrzej Kochanowicz Spółdzielnia Telekomunikacyjna „WIST”, FHU Zajazd „SOKÓŁ” Janusz Firlej, „ZAJAZD U JANUSZA” Janusz Piela,  FPHU „SKORPION” Paweł Putyło, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „EUROGALICJA”, Andrzej Ożóg, FHUP „MIK” Monika i Krzysztof Chorzępa, „ALBATROSS” Krzysztof Prucnal, Marian Krzyśko, FULL CAR Waldemar Bomba, Łukasz Kościółek, Łukasz Chorzępa, Krzysztof Naja FHUP „SABINPOL”, FPUH „MARIUSZ” Mariusz Chorzępa, Kwiaciarnia „ANIA” Nienadówka, Sklep kosmetyczny „DAFI” Joanna Naja, „RESMAR” Zenon Marszał, „SMAK Górno” Rafał Miazga, Mariusz Tasior, „PROMLEK” Grzegorz Prucnal i Kazimierz Drak, Dorota i Jerzy Jęczmienionka, Pracownicy Zespołu Szkół w Trzebusce.

Niestraszna jesienna melancholia, gdy gra muzyka, stoły suto zastawione a przy nich Seniorzy młodzi duchem i z wiosną w sercu. To doskonały wzór do naśladowania dla następnych pokoleń. Spotkajmy się więc już za rok!

Marta Janiec

Małgorzata Krupa