Dzień Dziecka, czyli święto wszystkich dzieci

Kto tylko chciał i dysponował wolnym czasem, świętował ten dzień w Trzebusce na Międzygminnym Dniu Dziecka – wydarzeniu, które objął honorowym patronatem Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Małopolski – Andrzej Kraska. Pikniku, który już od 10 lat przyciąga do naszej małej miejscowości całe rodziny z dziećmi.

Mimo, że niedzielny poranek nie napawał optymizmem, a zbierające się chmury co jakiś czas raczyły nas delikatnym, wiosennym deszczem, po południu wyszło słońce, by dać uczestnikom wydarzenia przestrzeń do miłego spędzenia tego popołudnia. Zatem gdy już spadło z nieba, co miało spaść i jak na zamówienie zaświeciło słońce, przyszedł czas na otwarcie pikniku przez Pana Burmistrza, a dalej – występy naszych najmłodszych podopiecznych. Dla wszystkich zgromadzonych, ale przede wszystkim – dla swoich wspaniałych Rodziców (bo przecież kilka dni wcześniej obchodziliśmy Dzień Matki, a już wkrótce oczekujemy Dnia Ojca) wystąpiły dzieci z przedszkola, zerówki, klasy I, II i III szkoły podstawowej. Było przede wszystkim wzruszająco, ale chwilami również zabawnie. Po występach wszyscy rozeszli się w indywidualnie wybranych kierunkach. Najmłodsi pobiegli na ukochane dmuchane zjeżdżalnie, które zawsze cieszą się największym zainteresowaniem. Część poszła do konika z Przystani na Siodło, a jeszcze inni – do kolejki z malowaniem twarzy i brokatowymi tatuażami. Nieco starsi wzięli udział w zawodach sportowych w aż pięciu różnych konkurencjach. Dzięki ogromnej pasji pana Krzysztofa Nowaka z Nienadówki – zarówno młodsi, jak i starsi mieli możliwość „przymierzyć się” do szybowca oraz paralotni. Piękny pokaz przygotowali dla uczestników wydarzenia również strażacy z OSP w Kątach Trzebuskich, którzy naszą szkołę odwiedzili bezinteresownie w tym roku już trzeci raz! Mieliśmy również animatorkę zabaw, która swoją energią zachęciła dzieci do wspólnej zabawy z chustą oraz małego współzawodnictwa, a dodatkowo sprawiła radość wielkimi bańkami mydlanymi. Firma Styrobud zadbała o nasze podniebienia fundując nam stoisko z lodami włoskimi (bezpłatnymi dla każdego, kto tylko miał cierpliwość stać w kolejce). Wielkim zainteresowaniem cieszyło się jak zwykle stoisko z loterią fantową (w końcu każdy los, to wygrana), w której wśród nagród głównych był m.in. lot szybowcem oraz małe AGD. Dla wszystkich, którzy chcieli zostać z nami dłużej serwowaliśmy pyszny żurek, a miłośnicy grilla mogli zakupić sobie kiełbaski. Jak zwykle mieliśmy też ulubione okienko z watą cukrową i napojami.

O 17:00 zebraliśmy się przy boisku do koszykówki, na którym wystąpiła dla nas grupa cyrkowa SZOK ze swoim zabawnym programem.

Nasze duże, pełnowymiarowe boisko i mnogość atrakcji sprawiły, że mimo licznego przybycia – każdy znalazł tu przestrzeń dla siebie. Tym, którzy przybyli – dziękujemy, że chcieliście się z nami bawić. Pozostałych zapraszamy już za rok, postaramy się Was nie zawieść.

Całe wydarzenie nie mogłoby się odbyć, gdyby nie wsparcie naszych sponsorów. W tym roku byli to: Bank Spółdzielczy w Sokołowie Młp – Grzegorz Mazgaj, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Młp., Zakład Komunalny w Sokołowie Młp. – Grzegorz Kwiecień, „PROMLEK” Grzegorz Prucnal i Kazimierz Drak, „STYROBUD B.T.K” Radomscy, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „EUROGALICJA”, Stanisław Kula – Radny Powiatu Rzeszowskiego,  Tadeusz Chmiel – Radny Powiatu Rzeszowskiego, „ALBATROS” Krzysztof Prucnal, „MS-DACH” Marek Szczygieł, Mariusz Tasior, Mariusz Ożóg, „WINSBET” Elżbieta Baran, Roman Tasior, Piotr Pikor, „TT – BRUK” Tadeusz Tupaj, Sklepik szkolny – Aleksandra Orzech, Krzysztof Nowak, OSP Kąty Trzebuskie, CENTRUM RUCHU – Gabriela Zdeb, „MULTIPACK Opakowania” – Marek Kiełb, „RECONAL” Sp. z o.o. Józef Bytnar, „PIZZA Grande” Ewelina Pikor-Stec, „CONNECT” Andrzej Białek, FHUP „MIK” Monika i Krzysztof Chorzępa, FHUP „SABINPOL” Helena Naja, FPHU „SKORPION” Paweł Putyło, „ZAJAZD U JANUSZA” Janusz Piela, „CRUNCHIPS” Bogdan Pustkowski, „KWIACIARNIA”  Zbigniew Kozak, „SMAK Górno” Rafał Miazga, „PIEKARNIA PRZEWROTNE” Danuta Lachtara, „MEGAROLEX” Adam Jurek, „MAŁOPOLSKA” Józef Jodłowski, Kwiaciarnia „ANIA” Nienadówka, „ART KIC” Szczepan Kiciński, Grzegorz Kawalec, Bogusław Piekut, „BEST-MAR Ogrodzenia” Mariusz Ożóg, Grzegorz Kochanowicz, Andrzej Ożóg, Podkarpackie Zrzeszenie LZS w Rzeszowie, SADY ALBIGOWA Antoni Dziugieł, „Kantor Wymiany Walut” – Andrzej Piechota, Marian Krzyśko, Arkadiusz Krzyśko, Krzysztof Ożóg.

A skoro już o organizacji, to nie można nie docenić również ogromnego wkładu pracy i zaangażowania nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły, którzy dzielnie obsługiwali stoiska, a wcześniej – przygotowali je do sprawnego funkcjonowania. Całe wydarzenie, to kilka tygodni wytężonej pracy. Cieszymy się ogromnie, że pogoda nie spłatała nam figla i praca ta nie poszła na marne.