DRUGIE ŻYCIE BATERII

W kalendarzu przyrodniczym 18 lutego przypada dzień baterii. W tym też dniu w naszej szkole ogłoszony został konkurs ekologiczny pod hasłem ,,Drugie życie baterii”. Głównym jego celem było kształtowanie świadomości ekologicznej wśród uczniów oraz zaangażowanie dzieci i młodzieży w ochronę środowiska poprzez wyselekcjonowanie jak największej ilości zużytych baterii z odpadów komunalnych wytwarzanych w gospodarstwach domowych. Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły. Akcja polegała na zebraniu przez klasę jak największej ilości (wyrażonej w kilogramach) zużytych baterii. Uczniowie bardzo chętnie włączyli się w zbiórkę, czego dowodem są wyniki konkursu. Podczas tegorocznej akcji zebrano 132 kilogramy baterii, co w przeliczeniu daje 6829 sztuk. Najlepsi zbieracze baterii otrzymali pamiątkowe dyplomy, oraz arbuzy symbolizujące naszą planetę, którymi częstowali swoich rówieśników.

drugie życie baterii

Wyniki konkursu wyglądają następująco;

KATEGORIA WIEKOWA-  KLASA VII I VIII SZKOŁA PODSTAWOWA, III GIMNAZJUM

miejsce I – klasa VIII

miejsce II – klasa VII

miejsce III- klasa III

KATEGORIA WIEKOWA – KLASA IV, V, VI SZKOŁA PODSTAWOWA

miejsce I- klasa VI

miejsce II- klasa V

miejsce III- klasa IV

KATEGORIA WIEKOWA– KLASA 0, I, II SZKOŁA PODSTAWOWA

miejsce I- klasa I

miejsce II- klasa 0

miejsce III- klasa II

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję i zapraszam do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.

Agnieszka Ryglewicz