DROGĘ ŚMIECI ŚLEDZĄ DZIECI

Las rąk w górze i chęć do rozmowy towarzyszyły piątkowemu spotkaniu uczniów klas młodszych z pracownicą Zakładu Komunalnego w Sokołowie Małopolskim. W przedostatni dzień października 2021 roku na stołówce wrzało jak w ulu, bo każdy miał ochotę o coś zapytać lub odpowiedzieć na zadane przez panią pytanie. Pogadanka ilustrowana planszami uporządkowała wiedzę uczniów na temat celowości segregacji śmieci.
Najciekawszymi fragmentami spotkania były te, które przybliżały uczniom drogę każdego rodzaju śmieci od momentu ich wyprodukowania do utylizacji. Przeprowadzony na końcu konkurs był egzaminem dla uczniów. Sympatyczne gadżety rozdane przez prowadzącą na zakończenie sprawiły wszystkim radość i na pewno przyczynią się do trwałości wiedzy dotyczącej segregacji śmieci.

Jolanta Szczygieł