CZYTAMY Z SERCEM

W dn. 29 września – 5 października 2023 r. nasza szkoła brała udział w III edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej Czytamy z Sercem. Jest to inicjatywa,  która łączy w sobie obchody dwóch świąt odbywających się 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.

Celem akcji jest nie tylko promocja literatury i czytelnictwa, ale również poszerzanie wiedzy na temat budowy, funkcjonowania, chorób i symboliki serca, rozwijanie wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych oraz propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego. Cele tej akcji były realizowane przede wszystkim przez zajęcia czytelnicze i czytelniczo-plastyczne dla dzieci na każdym etapie edukacyjnym.

Najmłodsi wysłuchali utworów: „Przedszkole pani Matyldy. Zosia i złote serce” Anety Grabowskiej, „Historie spod podłogi. Serce” Justyny Bednarek i  „Będę biegać” Anny Onichimowskiej. A starsi uczniowie przeczytali opowiadania: „Moja krew ma moc” Justyny Wodowskiej, „Bajka o sercu” Michała Filipka oraz „Dziewczyna o kruchym sercu” Elżbiety Rodzeń.  Serce – ważna sprawa!

Małgorzata Krupa

Marta Janiec